Halk Eğitim

Halk eğitim, örgün eğitimi tamamlamış ya da yarıda bırakmış olan bireylere, kendi ilgi, ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda eğitim verilmesidir. Bireyler halk eğitime katılırken ilgi ve ihtiyaçlarının yanında yeni bir meslek sahibi olabilmek için de halk eğitime katılabilirler. Halk eğitim kişiye özgü bir durumdur. Çünkü birey hangi kursa katılacağını ya da kursa katılıp katılmama kararını kendisi verir.

Çevremizde birçok halk eğitim kurumu vardır. Halk eğitim kurumlarında yemek kurslarına katılan bir kişi güzel yemek yapmak için bu kursa katılabildiği gibi aşçılık mesleğini kazanmak ve meslekle para kazanmak için de bu kursa katılabilir.

Halk eğitim kavramı genelde halk eğitim kursları diye tabir edilen kursları akla getirmektedir. Fakat özel kurslar da halk eğitim kavramı içine girmektedir. Örneğin sürücü kursu ya da ehliyet kursu adıyla bilinen motorlu taşıtlar sürücü kursları halk eğitim kavramı içindedir. Bununla birlikte modelistlik ve stilistlik kursları da halk eğitim kavramına dâhildir. Yine bir başka kurs da eğiticinin eğitimi kurslarıdır. Mesleki yeterlilik eğitim merkezi altında olan src kursları da halk eğitim içinde sayılabilir.

Modelistlik Kursu Hakkında Bilgi Almak İçin: https://www.yeniumitmodelistlik.com/

Leave a Reply